Mobil Uygulama

Mobil Uygulama

Günümüz teknolojisinin çok hızlı gelişmesiyle,artık hemen hemen herkesin akıllı cihazlara sahip olduğunu görmekteyiz. Bu durumda, tıpkı bilgisayarlarda kullanılması için tasarlanmış masaüstü uygulamalar gibi bu mobil cihazlarda yahut tabletlerde de çalışması için özel olarak tasarlanmış ve kodlanmış yazılımlara ihtiyaç duyulmaktadır. İhtiyaç duyulan bu yazılımlara Mobil Uygulamalar demekteyiz.

Mobil uygulamalar,  genellikle dünyada en çok kullanılan işletim sistemleri olan Android ve IOS tabanlı yazılım şeklinde yapılırlar. Düşündüğümüzde, aklımıza gelen hemen hemen her yazılımın mobil versiyonunu yapmak mümkündür. Böylece herkes bilgisayarlara ihtiyaç duymadan çoğu işlemini akıllı cihazındaki uygulamalar sayesinde yapabilmektedir. Teknolojinin bize sunduğu en büyük imkanlardan birisi olarak değerlendirebileceğimiz bu yazılımlar,  ciddi ölçüde yatırımlar almaktadır.

Bize ciddi anlamda zaman tasarrufu sağlayan bu uygulamalar sayesinde, örneğin fatura yatırmak için saatlerce sıra beklemek yerine mobil bankacılık ile saniyeler içerisinde işlem gerçekleştirilmiş olacaktır. Ya da  web sitesinin adresini tarayıcıya yazıp aramaya gerek kalmadan direk olarak telefondaki ikona tıklayarak siteye ulaşımı gerçekleştirmiş oluyoruz.

Mobil Uygulamaların Sabit Bir Ücretlendirmesi Var mıdır?

Mobil uygulama ücretlendirmesi, yazılımsal olarak istenen özelliklerin çokluğuna/derinliğine göre farklılık göstermektedir. Uygulama için harcanan emek ve geliştirme süresi arttıkça fiyat da doğal olarak artmaktadır.

Eğer siz de bir mobil uygulama yaptırmak istiyorsanız HD Bilişim’in uzman yazılım ekibi ile ihtiyaçlarınızı belirleyip plan yapmak için bize ulaşabilirsiniz.