Web Tasarım

Web Tasarımı Nedir ?

Herhangi bir  kişinin kişisel paylaşımlarının yahut bir  kurumun kurumsal kimliğinin yansıtılması ve tanıtımının  gerçekleşmesi amacıyla  ulusal ve uluslararası ağ ortamında (tarayıcılarda) görüntülenmek için özel içeriklerle tasarlanmış  sistemlere Web Sitesi adı verilmektedir. Bu  web sitelerinin oluşturulması aşamasına ise  Web Tasarımı denir.

İnternet kullanımının her geçen gün daha da arttığı  teknoloji çağında, kurumların farklı şehirlerde hatta farklı ülkelerde yaşayan potansiyel müşterileri ile iletişim kurabileceği en büyük kaynak, internet kullanımı olmaktadır. Bu sayede kurum, gerek kendini tanıtması gerekse ilgili alanda önceki çalışmalarını ve referanslarını göstermesi , müşterinin güvenini kazanabilmesi adına büyük yol katetmiş olacaktır. Herkesin her hizmete sadece bir tık uzakta olması ve firmayı inceleyebilmesi imkanını bize  web sitesi vermektedir.

Web Tasarımı , genel anlamı ile html kodlamasından çeşitli grafiksel tasarımlara uzanan geniş kapsamlı bir çalışmadır. Bu hizmet ,çeşitli kuruluşların tanıtımı amaçlı verildiği gibi, kişisel blog kullanımı amacına da  yer vermektedir. Resim , video, metin, ses kaydı gibi araçların kullanılmasıyla oluşturulan parçaların birleştirilmesi ile sayfalar , bu sayfaların bir bütün haline getirilmesi ile de web sitesi elde edilir…

Web Tasarımının Sağladığı Avantajlar

Web tasarımı yaptırmanın yanında bu tasarımın görsellik olarak göze hitabını sağlayabilmek ve web sitesi içeriği olarak kurumu doğru ve başarılı şekilde yansıtabilmek hususu da oldukça önemlidir.Sektörde öncülerden olabilmenin bir aşaması da kuruluş olarak sanal dünyada yeri almış olmaktır.   Başarılı bir  hizmet sonucu kurumun kazancından bazıları aşağıdaki gibidir;

  • Web sitesi sayesinde firmaların coğrafi konumunun bir önemi kalmayacaktır. Firma, farklı şehirlerdeki müşterilerine aynı hizmeti eşit şartlarda sunmuş olacaktır.
  • Firma, kendi tanıtımını yahut yeni bir kampanyasını duyurmak için extra baskı,broşür masrafına girmeyip; müşterilerine web sitesi sayesinde masrafsız duyurular yapabilecektir….
  • Arama motoru optimizasyonu teknikleri ile firmanın web sitesi en çok kullanılan arama motorlarında üst sıralara taşınacak ve böylece müşterilerin firma web sitesine ulaşma hızı da artacaktır.Bu da yine firma adına daha çok müşteri,daha çok satış ve ek kazanç anlamına gelmektedir.
  • Firma,web sitesi ile müşterinin ilk izlenim açısından güvenini kazanacaktır. Müşteriye web sitesi aracılığı ile daha önceki çalışmalarını sunabilmekte ve referanslarını gösterebilmektedir.
  • Web sitesi, firmanın profesyonel olduğu izlenimini verecek ve daha çok  müşteri kazandıracaktır.
  • E-ticaret sistemi üzerinden örnek verilecek olursa, firma bu web sitesi sayesinde 7 gün 24 saat hizmet vermeye devam etmiş olup kazancını arttıracaktır.Çünkü gün içerisinde firmanın belirli çalışma saaatlerinde alışveriş yapamayan müşteriler , firmanın çalışma saatleri dışında da istediği bir vakitte online olarak alışverişini gerçekleştirmiş olacaktır.
  • Firmalar web tasarımı yaptırarak yenilik ve gelişmelerini müşterilerine bildirebilecek, kampanyalarını paylaşabileceklerdir.

Biz de, HD Bilişim’in uzman ekibi olarak ihtiyaçlarınıza uygun ,mükemmel tasarımlarla siz müşterilerimize hizmet vermekteyiz…