Logo Tasarımı

Logo Tasarımı

Şirketlerin kurumsal kimliğini yansıtan en önemli görsel öğe logo tasarımıdır . Bu açıdan logo,  bir şirketin çizdiği imajı, vizyonu açısından önem taşımaktadır. Günümüzde şirketlerin sayısı hızla artmakta olup sektörde rekabete dahil olmak isteyen şirketlerin misyonları kadar vizyonlarına da önem göstermesi şart haline gelmektedir. Çünkü görsellik  her zaman bir şirketi daha ön plana çıkarmaktadır.

Firmanın logosu,firmanın kimliğini göstermenin en kısa yolu olmaktadır. Logo firmanızın tanınırlığını ve akılda kalıcılığını önemli ölçüde arttırmak, müşterileriniz ile aranızdaki bağı güçlendirmek ve firma kimliğini tam anlamıyla ortaya koyabilmek için olmazsa olmaz değerlerden biridir.

Logolar şekilsel karmaşa tarzında olmamalıdır. Sizin firmanızı temsil edecek görselin anlamlı olması gerekir. Örneğin; Apple şirketinden bahsedildiğinde, apple logosu olan yarısı ısırılmış bir elma aklımıza gelir. Bu ısırılmış elma şeklindeki logo, bilgisayar teknolojisinin dehası olan Alan Turing ‘in intiharı sırasında ölürken bıraktığı kenarından ısırılmış bir elmadan gelen bir şehir efsanesi anısına tasarlanmış bir logo olmaktadır. Yani logonun  tasarımı kadar anlamı da önem taşımaktadır.

Bir başka örnek olarak,  Ferrari denince aklımıza şaha kalkmış bir at figürü gelir. Bir logo tasarımı sade , basit olmakla birlikte kurumu çağrıştıracak ve birkaç sefer gören birinin aklına kazınacak türde olmalıdır. Bir logo, hem kartvizite basılacak kadar küçültüldüğünde, hem de  büyük bir bilboard üzerinde büyütüldüğünde göze hitap edebilecek nitelikte olmalıdır.

Profesyonel şekilde tasarlanmış bir logo, sektörde yer alan diğer rakip firmalar aranızdaki kalite farkını ortaya çıkarır ve müşterilerinizin sizi tercih etmesine olanak sağlar. Çünkü her müşteri, estetikliği yüksek olan bir logoya sahip olan şirkete içgüdüsel olarak güvenir ve firmanın kalite seviyesinin yüksek olduğunu düşünür.

Biz de, HD Bilişim ekibi olarak, müşterilerimize yukarıda saydığımız önemli hususları dikkate alarak estetik  ve kaliteli logo tasarımları gerçekleştirmekteyiz. Logo tasarımı aşamasında, öncelikle müşterilerimizle karşılıklı olarak gerçekleştireceğimiz görüşmeler sonucunda firmanın kurumsal kimliğini, geçmişini, müşteri anlayışını yansıtan tasarım planını çizmekteyiz. Unutmayınız ki, ne kadar iyi bir logo o kadar iyi bir vitrindir.

Günümüzde bir şirketin imajı, ilk olarak logosu ile ölçülebilmektedir. Düşündüğümüzde, küçük çaplı web sitelerinin bile oldukça güzel logoları mevcutken ciddi bir kurumun logosunun tasarımı da kurum ciddiyeti boyutunda önemli olmaktadır. Bu yüzden de  bir şirket olarak bu denli önemli öğeden feragat etmemek adına  bir an önce kurumsal logonuzun tasarımınızı HD Bilişim gibi uzman ekip kadrosuna sahip bir firmada yaptırmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Logo tasarımında dikkat ettiğimiz hususlar:

  • Sadelik
  •  Renk
  • Oranlar
  • Yazı Karakterleri
  •  Özgünlük